PZP cez internet

povinné zmluvné poistenieUvažuje nad tým, ako si čo najrýchlejšie splniť povinnosť a ešte k tomu aj ušetriť do najväčšej možnej miery? V tom prípade by ste si mali osvojiť online vybavovanie, ktoré už nie je typické len pre bankové služby, ale aj pre nákupy či poisťovníctvo. Čím ďalej, tým viac si jednotliví majitelia spoločností uvedomujú, že ľudia sú natoľko z práce unavení a vyťažení, že najradšej by si všetko vybavili v pohodlí domova. A preto už môžete žiadať už aj o povinné zmluvné poistenie cez internet. Zaručene vám to ušetrí nielen hodiny času, ale v niektorých prípadoch aj stovky eur.

Ľahké a rýchle uzatvorenie povinného zmluvného poistenia online

Netrápte sa tým, že musíte chodiť od jednej poisťovni k druhej. Dnes si viete všetko vybaviť z domu a v hodine akejkoľvek len chcete. Takéto ponuky nie sú obmedzené časovo ani nijak ináč, iba v prípade údržby. Ak sa rozhodnete pre uzatvorenie PZP cez internet, máte takto výpočet najlacnejšej ceny cez porovnanie ponúk 11 poisťovní. Aj samotným poisťovateľom sa viac oplatí, ak si toto zabezpečenie vybavíte sám, bez toho, aby za to musel platiť svojim zamestnancom. Vďaka tomu vám niektorí poisťovatelia vedia znížiť cenu poistného až o 10%. Ak sa k tomu prirátajú aj iné zľavy, máte istotu, že lepšie povinné zmluvné poistenie nenájdete.

Zákonom stanovená povinnosť

Uzatvorením tohto zabezpečenia poisťujete vašu zodpovednosť za škody, ktoré spôsobíte iným účastníkom premávky, ale aj ich majetku. Vďaka nemu sa o ich odškodnenie postará poisťovňa, v ktorej ste si PZP, hoc aj cez internet, zabezpečili. Podstatným je, aby boli splnené niektoré podmienky. Napr. aby poškodenie nebolo úmyselné, alebo úmyselne zhoršené. Je síce potrebné si najprv zaňho zaplatiť, ale pokiaľ viete, že vám v núdzi pomôžu, stojí to za to. Uchrániť vás môžu až o milióny eur!

Povinné zmluvné poistenie online povie, aké poistné krytie garantuje a na aké udalosti sa vzťahuje. Už to najzákladnejšie zabezpečenie vozidiel musí rešpektovať isté sumy. Tie v prípade poškodenia na zdravá činia 5 miliónov eur a pri poškodení majetku do 1 milióna eur. Ešte raz zdôrazňujeme, že kryje škody, ktoré spôsobíte iným, nie sebe. Nakoľko ide o zákonnú povinnosť, jej nerešpektovanie sa vysoko trestá.

Pokuty za jeho nerešpektovanie

Pokuta za neuzatvorené poistenieAk sa rozhodnite poistenie podceniť, aj cez internet si môžete prečítať konkrétne sankcie, a to napr. aj priamo v zákone. Pri bežnej kontrole vám policajná hliadka po predložení neplatnej bielej karty, alebo pri jej úplnej absencii, môže udeliť pokutu až do 350 eur. Samozrejmé s tým, že si krytie na vozidlo čím skôr zabezpečíte. V zahraničí vám pri predložení neplatnej zelenej karty hrozia nielen niekoľkotisícové pokuty, ale aj úplne zabavenie vozidla. Preto sa skutočne jazdy na risk neodporúčajú.

Okrem toho vám pokutu môže na akýkoľvek podnet nadeliť aj Okresný úrad, a to až do 3 rokov od uskutočnenia jazdy načierno. Pokuty už nie sú vyčíslené v stovkách, ale podobne ako v zahraničí, v tisíckach eur. Tým, že ste si PZP neuzatvorili ale neohrozujete len seba, ale aj iných účastníkov. Tým v prípade spôsobenia škodovej udalosti nemôže byť dopriata starostlivosť v takej miere, ako požadujú. Okrem toho sú všetky škody z vami vzniknutej situácie, na vašich ramenách. Ako sme uviedli hore, môžu bez problémov činiť aj milióny eur, čo by aj to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie cez internet pokrylo. Pri takto vzniknutej situácii počítajte nielen s pokutou, ale aj s trestným stíhaním za porušenie zákona a za poškodenie na majetku a na zdraví.

Kalkulačka na výpočet ceny PZP

Ešte rýchlejšou možnosťou získania tej najlepšej cenovej ponuky povinného zmluvného poistenia špeciálne na vaše vozidlo, je využiť unikátny bezplatný nástroj. Ten je vám schopný ušetriť čas a peniaze ešte niekoľkonásobne viac ako keby ste si ponuky zisťovali na zvlášť stránkach poisťovní. Prevratná kalkulačka na porovnanie a na výpočet ceny PZP cez internet vám do niekoľkých sekúnd zobrazí všetky vaše výhodné možnosti. Uvidíte väčšie či menšie cenové rozdiely, ktoré ale pre vás môžu mať veľmi veľkú váhu.

Vašou úlohou bude zadať parametre týkajúce sa poisťovaného dopravného prostriedku a odoslať ich. Do niekoľkých sekúnd si už môžete študovať dostupné možnosti, ktorých kópia vám bude odoslaná aj na mail. Ak ste si vďaka kalkulačke vybrali ten správny produkt, požiadať oňho môžete klikom naňho. Dopíšete zopár údajov o vás a na mail vám príde niekoľko dokumentov. V rámci nich budú najdôležitejšie dočasná biela karta, ktorú si je potrebné vytlačiť a nosiť vo vozidle a faktúra na zaplatenie. Faktúru nezabudnite zaplatiť čím skôr, aby vám poisťovňa mohla zaslať originál bielej a zelenej karty. Tie sú podstatné preto, aby vás policajti nemuseli pokutovať za neplatné PZP, o čom sme sa už zmienili aj vyššie.

Čo všetko sa poisťuje?

Povinné zmluvné poistenie sa vzťahuje aj na motorové, ale aj na nemotorové vozidlá. Hlavne tie, ktoré môžu svojou prevádzkou spôsobiť väčšie škody a sú často účastníkmi cestnej premávky. To ale neznamená, že auto, ktoré vytiahnete raz za čas, toto zabezpečenie nepotrebuje. Rovnako tomuto zákonu podlieha. Preto by sme dodali, že PZP získateľné aj cez internet, je potrebné na také vozidlá, ktoré potrebujú na svoju prevádzku technický preukaz. To sa teda týka nielen všeobecne auta, ale aj:

  • motocyklov,
  • poľnohospodárskych a pracovných strojov,
  • traktorov,
  • kombajnov,
  • autobusov,
  • ale aj prívesných a návesných vozidiel, ako napr. vozíka.

Preto ak nejaký takýto prostriedok vlastníte a nie ste si istý, či povinné zmluvné poistenie potrebuje, naštudujte si aj zákon, prípadne sa opýtajte v konkrétnej poisťovni. Špeciálne by sme chceli vyzdvihnúť ponuky Generali, KooperativyKomunálnej poisťovne, ktoré už v rámci základného PZP, dostupného aj cez internet, ponúkajú rozšírené krytie. To je klasicky súčasťou doplnkového havarijného zabezpečenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *